Вітаємо з Міжнародним Жіночим днем!

В цей чудовий весняний день від імені чоловіків Українського автомобільного клубу вітаємо всіх наших улюблених жінок з світлим святом 8го березня
До сих пір вітають хибні повір’я, що автомобільний рух – то чоловіча справа

Але УАК вважає інакше – не існують тільки “чоловічі” та “жіночі” сфери та захоплення. І сьогодні ми наведемо приклади жінок, які незважаючи на будь-які стереотипи, змінили історію автомобілів назавжди.

Берта Бенц – жінка, яка започаткувала автомобільну індустрію

Берта була вірною дружиною знаменитого німецького винахідника Карла Бенца, який створив один із перших успішних автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння. Але без Берти це велике досягнення могло бути зовсім не поміченим. Вона була однією із перших, хто зрозумів, який вплив великий винахід матиме на історію людства. Суміщаючи домашнє господарство та нагляд за п’ятьма дітьми, Берта займалася маркетингом, і зробила фамілію Бенц всесвітньо відомою. Щоб продемонструвати оточуючим автомобіль во всій красі, без відому чоловіка, вона першою в історії вирушила у тривалу поїздку до іншого міста. Разом із двома синами 5го серпня 1888 року вона самостійно проїхала так цілих 106 кілометрів. І довела всім навколо, що за автомобілями – майбутнє!

Марі Андерсон та Шарлота Бригвуд – їх стараннями зародилися сучасні склоочищувачі


Під час відвідування Нью-Йорку взимку 1902 року, одного дня Марі пересувалася на міському трамваї. Погода була жахливою – холодно, вітряно, та ще й сніг з дощем. І вона помітила дивне – незважаючи на загрозу застудитися, машиніст керував трамваєм з віткритим вітровим склом. Він тремтів від холоду, але інакше побачити дорогу не мав можливості. Повернувшись до рідної Алабами, разом із найманим конструктором вона розробила концепт першого ручного склоочищувача, та незабаром отримала патент. Цікаво, що десятиліття поспіль, в 1917 ще одна жінка-конструктор, Шарлота Брігвуд, зародила концепт автоматичного склоочищувача, нащадків якого ви побачите на кожному авто.

Флоренс Лоуренс – актриса, яка розробила поворотні та гальмові сигнали заради вашої безпеки


Флоренс була не тільки зіркою німого кіно (зіграла у більше ніж 250 фільмах), але й палким автомобільним ентузіастом. Спостерігаючи за сотнями моторошних автомобільних аварій, її добре серце не витримало. Флоренс вирішила зробити транспорт безпечнішим та розробила інноваційний концепт, який зберіг тисячі людських життів. Вона придумала пристосування, що дозволяло виставляти сигнальні прапорці на боках авто при бажанні повернути. А при необхідності загальмувати – аналог сучасного “стоп-сигналу” на задньому бампері. Все це було можливо здійснити простим натисканням кнопки – в 1914 році! Справжня альтруїстка, Флоренс навіть і не замислювалась зареєструвати патент на винахід. Якось в інтерв’ю велика жінка зазначила, що її старання були направлені виключно заради порятунку людських життів. І з щирою любові до всього автомобільного.

Вітаємо всіх жінок зі святом!

Дані визначні автомобілістки – лише частка прикладів, які засвідчують, що наше спільне захоплення – для будь-якого віку та гендеру.
І сьогодні ми відзначаємо Ваше свято, прекрасні Жінки!
Бажаємо вам залишатися собою та завжди вірити в свої сили. Нехай оточуючі ніколи не забувають дякувати за всі ваші старання. Адже ви приносите в світ життя, світло і любов.

Адже кожного дня ви змінюєте наш світ на краще!