Рятуємо технічну історію!

Як учасники УАК відновлювали Ан-2т, легкий багатоцільовий біплан

Завітайте в парк КПІ – подивіться на наш Ан-2т, встановлений в сквері ім. Піонерів авіації!
Захист та збереження технічної спадщини – важливе кредо для всіх учасників Українського автомобільного клубу. І не тільки автомобільної…

Так, цією осінню, президент УАК Анатолій Шумський, разом з учасником клубу Максимом Кушнарьовим, вирішили врятувати один Ан-2т, модель-первісток українського літакобудування. Наш Ан-2т ще у минулому році знаходився у Запорізькій обл., на “кладовищі” для авіатехніки. У бідолашному, занедбаному стані, літак не використовувався майже 30 років. Меценатам довелося організувати повноцінну експедицію, щоб обережно його розібрати та доставити до Києва.

Більше півроку літак відновлювався на рідному заводі, славетному ДП “Антонов”. І з практично металобрухту перетворився на яскравий музейний експонат!

В ніч з п’ятниці на суботу ви могли бачити, як наш улюблений Ан-2т здійснив останній “виліт”. В супроводженні поліції його транспортували по проспекту Перемоги до місця «вічної стоянки».
Тепер всі бажаючі можуть побачити цього красеня в парку КПІ, в сквері Піонерів авіації! Там він і буде стояти, як органічне доповнення експозиції Політехнічного музею. Як символ величі української технічної спадщини. Як нагадування, що будь-яка мрія – реальна, якщо будеш вірити та старанно працювати заради її здійснення.

Встановлений Ан-2т в парку КПІ

А як вам реалізація нашого “невеликого” проєкту?

Також, чекаємо ваши[ пропозицій – яким ім’ям варто охрестити наш Ан-2т (та чому)? Пишіть в коментарях на сторінці УАК на Facebook – врахуємо всі ідеї!

Підписуйтесь на наші сторінки – щоб не пропустити цікавих новин ретро авто культури!

УАК на Facebook

Наш Telegram канал

УАК об’єднує ентузіастів ретро техніки Україні. Приєднуйтесь, адже разом ми – сила!