70 років легенді українського автоспорту

Від імені учасників Українського автомобільного клубу щиро вітаємо з ювілеєм шановного Лося Олександра Івановича, легендарного гонщика світового класу, талановитого конструктора, і просто чудову людину!

  Життєпис та досягнення О. Лося

 • Видатний син видатного дніпровського конструктора та винахідника, Івана Лося. Саме І.Л. Лось був відомим автором оригінальної моделі мінівену “Лосенка”. Цей саморобний експерементальний транспортний засіб збирався поступово – було цілих 4 різних варіанта “Лосенка”. Автомобіль отримав популярність у СРСР та публікувався в газетах та журналах того часу.
 • 4х разовий чемпіон СРСР з автокросу в класі “баггі”, багаторазовий чемпіон УРСР, МРСР і незалежної Молдови. Без сумнівів, Олександр – гордість автоспорту України. Згідно його власних слів, міг бути і 5-ти разовим чемпіоном, якщ би все вдало склалося.
 • 4 роки був президентом Федерації Автоспорту Республіки Молдова. За декілька років зробив неможливе і відродив молдавський автоспорт. Саме за його керівництва там і з’явилися переможці! Олександр застав цю галузь занедбаною і вирішив підняти молдавський автоспорт на набагато вищий рівень якості. Використовуючі найкращі надбання та знання зі всього СРСР, він застосував їх у Молдові – і це прекрасно спрацювало, що і призвело до появи нових чемпіонських трофеїв.
 • Створив “титановий” Запорожець. Олександр самостійно сконструював спортивний варіант “Запорожця” за допомогою заміни деталей на титанові, власного виробництва, щоб знизити загальну массу авто. Майже всі деталі він виробляв власноруч. “Титановий” автомобіль навіть брав участь у справжніх змаганнях, але, незважаючі на блискучі конструкторські рішення, на рівних конкурувати з більш “спортивними” моделями автомобілів Олександру було тяжко. Але, саме цим проектом, О. Лось пишається більше за інші автоспортивні досягнення.
 • Олександр закінчив кар’єру гонщика у 1998 році. Але, на наше щастя, навіть не планує зупиняти розвиток улюбленої справи. Сьогодні наш герой – жива легенда, почесний гость музеїв та виставок, активний конструктор, справжній мудрець автомобільної і гоночної сфери.
 • Побажання від УАК

  Олександр Іванович, ми справді поважаємо вас і хочемо побажати здоров’я та довголіття, енергії та щастя.
  Рухайтесь вперед, як ви це вмієте – краще за всіх! Продовжуйте радувати нас, ваших вірних фанатів, новими перемогами!

  Як познайомитися з живою легендою?

  Завітайте до Технічного музею “Машины Времени” в Дніпрі, якщо бажаєте отримати шанс особисто познайомитися із знаменитим Олександром Лосем, який часто там буває! Серед сотен інших прекрасних експонатів ви побачите і унікального “Лосенка”, і навіть “титанового” Запорожця!

  Учасники УАК отримають знижку на білет до музею -50%! Вступайте до клубу, адже кожний учасник – це підтримка нашого улюбленого руху!

  Слідкуйте за УАК у Facebook Facebook, щоб не пропустити інших новин на ретро- та автотематику!